Kolektivní dům ve Zlíně plánuje v únoru otevřít hernu Festivalu IQ Play

04.01.2023 16:13

Od 1. února si děti, ale klidně i dospělí mohou pohrát s chytrými hračkami. Ve Zlíně se chystá 7. ročník putovního Festivalu IQ Play. K vyzkoušení budou vzdělávací hry a hračky, které pobaví, ale zároveň rozvíjí kreativitu a logické myšlení. Festival IQ Play se bude konat v Kolektivním domě a otevřeno bude do 23. února, denně od 8 do 17 hodin.

Sál Kolektivního domu se promění hernu chytrých her a hraček. Největší část budou tvořit deskové a společenské hry velkých českých i zahraničních výrobců a zajímavé hlavolamy. Jako každý rok organizátoři chystají také mnoho novinek. Kreativita bude podpořena velkým množstvím nejrůznějších designových stavebnic. Pro nejmenší děti se chystají různé logické skládačky.

Těší mě, že děti i jejich rodiče na těchto akcích zapomenou na své mobilní telefony a trpělivě chytré hračky zkoumají. Na hravém festivalu mohou zůstat celé hodiny, klidně i celý den. Dopolední časy u nás většinou tráví děti ze škol a školek. Je skvělé, že mnoho pedagogů na této akci najde inspiraci k pořízení vzdělávacích pomůcek do výuky. Některé hračky se zaměřují na český jazyk, matematiku nebo třeba zeměpis. Je zajímavé, že hodně návštěvníků přijíždí z jiných krajů, a to nás moc těší“, uvádí Věra Stojar, organizátorka akce.

Návštěvníci na akci objeví velké množství deskových her od mnoha výrobců. Jako každý rok chystáme úplné novinky a všechny si bude možné vyzkoušet. Pokud si návštěvníci nebudou jisti s pravidly, pomohou jim lektoři. Dále na akci bude velké množství dřevěných, plastových i kovových hlavolamů a nebudou chybět Ježci v kleci nebo Rubikova kostka. Dalším místem k zastavení budou stavebnice a některé návštěvníci vyzkouší úplně poprvé. Chystají se tradiční a známé stavebnice, ale také zajímavé designové kousky, které se v kamenných obchodech běžně neprodávají. Zajímavostí budou například kuličkodráhy, designové stavebnice, skleněné mozaiky nebo netradiční dřevěné skládačky.

 „Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně bude konat posedmé a za svou dobu se stal se putovním. Letošní ročník se vrací po letech do sálu Kolektivního domu. To nás moc těší, v těchto prostorách jsme před lety organizovali první hravou akci. Od té doby, co se Festival stal putovním, se s akcí setkávají děti na různých místech České republiky. Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání a rozvoje logického myšlení, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. I letos chystáme také hodně novinek, po kterých v průběhu roku pátráme," doplnila Věra Stojar, organizátorka festivalu IQ Play.

"V dnešní přetechnizované době je velmi důležité, aby si děti uměly hrát s logickými hrami, deskovými společenskými hrami a stavebnicemi. Je skvělé, že děti spolu na této akci zažívají interakci, komunikaci s kamarády a zážitky při objevování nových zajímavých vzdělávacích her. Spoustu návštěvníků se například hlavolamů na Festivalu bojí a myslí si, že na to nemají buňky. Nevyzkoušet hlavolam by byla chyba. Je to totiž výborný relax, který doporučují psychologové. Fígl je v tom, že se soustředíte jen na to, jak vyřešit hlavolam, nikoliv na starosti, které vás trápí. Logické myšlení se dá také vypěstovat. Na akci vidíme, že je kolikrát dětem úplně jedno, jakou hru si zahrají. Jsou prostě šťastné, že si na ně rodiče udělali čas," doplnila Věra Stojar, organizátorka Festivalu IQ Play.

Vstupné bude jednotné: 100,- Kč, rodinné pak 300,- Kč

Otevírací doba: denně od 8 do 17 hodin

Kolektivní dům, Osvoboditelů 3778, Zlín

Mediální podpora:

 

Organizátorem Festivalu IQ Play je spolek Inspirace Zlín, z. s. Mediálními partnery jsou Zlínský deník, Zlínský nočník, Hitrádio Zlín, Český rozhlas Zlín, In Zlín a měsíčník Váš Zlín. Festival IQ Play podpořilo Statutární město Zlín.  

 

Zpět

Kontakt

Inspirace Zlín, z.s.
Bří Sousedíků 1056
Zlín
760 01

603948892

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode