Pro školy pravidelně připravujeme projektové dny na témata: Historie Zlína, Logické hrátky, Malý stavitel a Dopravní hrátky. Projektové dny obsahují 4 vyučovací hodiny a skupině dětí se věnují 2 proškolení lektoři/lektorky. Projektové dny je možné hradit se šablon OP WWW. Cena všech projektových dnů je 4000,- Kč.

Historie Zlína

 

Děti se 1. vyučovací hodinu dozví zajímavé informace o historii Zlína od Pravěku po baťovskou éru. Pak se společně vydáme do města a pátráme po těch nejzajímavějších místech, kde se děti dozví další informace. Děti dostanou publikaci S pastelkami městem Zlín a tak si všechny informace odnáší sebou domů. Dobrovolným úkolem pak bude provést po stejné trase své blízké nebo kamarády. Z tohoto projektového dne se děti vrací až po 5. vyučovací hodině. Tento projektový den je určený pro 1. a 2. stupeň ZŠ. Děti po lekci získávají certifikát "Malý historik Zlína".
 

Logické hrátky

Logické hrátky se přichystají na stoly a případně na koberec ve třídě. Pro děti je přichystáno velké množství deskových her, hlavolamů a stavebnic. Lektoři dětem vysvětlují pravidla her a zároveň se snaží objevit talentované děti, kterým pak nabídnou další možnosti rozvoje logického myšlení. Logické hrátky podporují kreativitu, logicku, spolupráci a komunikaci mezi dětmi. Logické hrátky jsou určené pro děti 1. i 2. stupně ZŠ. Děti po projektovém dni získávají certifikát "Malý logik".

Malý stavitel

Na začátku projektového dne Malý stavitel dětem vysvětlíme formou prezentace základy stavitelství. Děti se pak seznámí s nejrůznějšími stavebnicemi a následuje volná hra. Pak dětem zadáme skupinové úkoly - stavbu města snů nebo pokojíčku snů. Následuje vyhodnocení a předání certifikátu "Malý stavitel". Tento projektový den je určený pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Robotika

Projektový den Robotika začíná prezentací na téma Robotiky a programování. Pak následuje praktická ukázka, jak roboti fungují jak s nimi zacházet. V programu používáme roboty Blue Boty a Bee Boty a Ozoboti. Děti pak mohou podle zadání plnit jednotlivé úkoly. Děti na konci projektového dne získají certifikát "Malý programátor". Projektový den Robotika je určený pro děti z MŠ a z 1. stupně ZŠ

Dopravní hrátky

Projektový den Dopravní hrátky je určený pro děti na 1. stupni ZŠ. Nejprve se děti seznámí se tématy jako je např. bezpečnost na silnici, povinná výbava malého cyklisty, důležitá telefonní čísla, apod. V rámci tohoto projektového dne budou děti vyplňovat pracovní listy, tvořit a hrát si s legem. Pokud je to možné, tak se s dětmi přesuneme na hřiště, kde si pomocí značek zkusíme jezdit na koloběžkách podle předpisů. Děti si v tento den mohou přinést své koloběžky a helmy. Na konci projektového dne děti získávají certifikát "Bezpečně na cestách".

Kariérové poradenství

Projektový den kariérové poradenství dětem představí, jak se může odvíjet jejich kariérní dráha a jak jí můžou ovlivnit. Témata, kterými si společně projdeme jsou budoucí povolání, ideální škola, silné stránky, schopnosti a dovednosti, záliby a koníčky, apod. Tento projektový den se bude snažit dětem vysvětlit, že jsou strůjcem své budoucnosti a kariéry. Vše je koncipováno skupinovou prací pomocí diskuze, přednášky, pracovních listů a skupinové práce. Projektový den je určený pro děti z 2. stupně ZŠ. Výstupem projektového dne bude pracovní list se kterým budou dále pracovat s učiteli, spolužáky a rodiči. 

 

Festival IQ Play ve Vaší tělocvičně

 
Protože je pro mnoho škol nereálné přijet navštívit tradiční Festival IQ Play, který ve Zlíně trvá celý měsíc, rozhodli jsme se, že s akcí přijedeme klidně za Vámi. V tělocvičně nám stačí nachystat stoly a židle a my dětem přichystáme Festival IQ Play přímo ve Vaší škole. Akci chystáme den předem, ať se může ráno začít. Zvládneme vysvětlovat hry 2 - 3 třídám najednou, takže se může na hrách v časových intervalech prostřídat celá škola. Cena za tuto akci je 15 000,- Kč. Je možné jí hradit ze šablon.
 

 

Kontakt

Inspirace Zlín, z.s.
Bří Sousedíků 1056
Zlín
760 01

603948892

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode