Festival stavebnic a her představí ve Zlíně trendy stavebnice a hry z celé České republiky

15.11.2022 11:33

Dvoudenní Kreativní festival stavebnic a her se uskuteční 25. a  26. listopadu ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně. Letos akci čeká opět velký prostor celého přízemního patra budovy, tentokrát v pátek a sobotu. Přehlídka téměř dvou desítek výrobců stavebnic a her z celé České republiky.

Festival se ve Zlíně koná už podeváte a zájem návštěvníku se rok od roku zvyšuje. Mám radost, že se této akce účastní přímo majitelé nebo prodejci, ti totiž dokážou o svých stavebnicích mluvit s návštěvníky nadšeně a s odborností. Stavebnice z nejrůznější materiálu podporují u dětí kreativitu, představivost a jemnou motoriku. I letos budou stavebnice rozšířené o nejrůznější deskové a logické hry. Festival stavebnic a her je jediná akce, kterou organizujeme, na které si můžou návštěvníci i nakoupit," uvedla Věra Stojar, organizátorka festivalu.

Novinkou na Festivalu stavebnic a her budou dřevné vzdělávací hračky od českého výrobce Ježpodi. Tato rodinná firma se zaměřuje na vzdělávací pomůcky do škol a školek. Návštěvníci si tak vyzkouší různé tematické skládačky, pomůcky pro čtenářskou gramotnost, Montessori pomůcky, skládačky k Hejného metodě, komunikační hry a mnoho dalších vzdělávacích her. Dalším výrobcem, který bude na Festivalu stavebnic a her poprvé je JP Wood. Vyrábí dřevěné houpačky, senzomotorické pomůcky nebo playing boardy pro nejmenší děti. Návštěvníky s výtvarným cítěním potěší značka Maty Moves, která představí originální dřevěné deskové hry. Stavebnici dřevěných domečků a hradů přiveze společnost Domeczech. Tato malá rodinná firma vyrábí velké stavebnicové kusy, díky kterým vznikají hrady, vesnice a města a zaplní klidně celý pokojíček. Poslední novinkou jsou Dětské pomůcky, které se zaměřují na vzdělávací pomůcky, hračky a knihy pro děti a rodiče s handicapovanými dětmi.

Pestrá skladba stavebnic z plastů i ze dřeva

Zvláštní zónu budou tvořit designové stavebnice Toypex, které vynikají svým originálním spojovacím systémem, designem, barvami a nedají se běžně koupit v kamenných obchodech. Další stavebnice značky MAKURA jsou určeny pro kluky i holky. Jedinečný a originální systém skládání umožňuje stavět stavby všeho druhu. Při hře s touto stavebnicí si dítě přirozeně rozvíjí fantazii, kreativitu a logické myšlení. Vše, co tyto sady stavebnic obsahují, je vyrobeno z kvalitního bukového dřeva a ze zdravotně nezávadných materiálů. Společnost MAKURA nově vyrábí také deskové hry, které na Kreativním festivalu stavebnic a her nebudou chybět. Dalším vystavovatelem je společnost Sluban, která přiveze kostičkovou hernu. Kostičky Sluban jsou kompatibilní s kostkami LEGO® a příjemná je jejich přívětivá cena. Po delší době na Festivalu stavebnic přivítáme tradiční stavebnici Seva, kterou si jistě dnešní rodiče budou pamatovat z mateřských škol. Zajímavostí je sledovat vývoj těchto kostiček, dnes jsou k dostání velmi pestré sety ke stavění a za poslední léta tato stavebnice získala nové a zářivější barvy.

Festival stavebnic doplní deskové a logické hry

Společnost Recent Toys přiveze hlavolamy, které jsou velmi zajímavé svým nápaditým designem a barvami a také oblíbenou kuličkodráhu Hubelíno. Společnost Efko chystá novinky z deskových a společenských her. Velmi oblíbenými u dětí jsou logické hry, které na výstavu přiveze společnost Mindok. Jedná se o takzvané „smart hry“, které u dětí rozvíjí pozornost, paměť a logické myšlení. Nebudou chybět deskové hry a spousty novinek. Deskové hry přiveze také společnost Piatnik, která rodinné deskové hry vyrábí již od roku 1824. Na akci se představí také hra Pexino, jejíž autorem je David Dubčák. Tato netradiční hra v sobě skrývá více akcí a možností než klasické pexeso. Letos se mohou těšit fanoušci ježků v kleci. Do Zlína je přiveze Radek Micopulos, který se už léta zabývá výrobou těchto kvalitních kovových hlavolamů.

Organizátorem Festivalu stavebnic a her je Inspirace Zlín, z. s.

14|15 Baťův institut, 25. – 26. 11. 2022
Jednotné vstupné: 70,- Kč, rodinné vstupné 250,- Kč
Otevírací doba: 10 – 18 hodin

 

Zpět

Kontakt

Inspirace Zlín, z.s.
Bří Sousedíků 1056
Zlín
760 01

603948892

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode