Festival IQ Play na Zlínském zámku

25.01.2019 10:35

V únoru se ve Zlíně chystá další ročník putovního Festivalu IQ Play. Na této vzdělávací akci budou k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice, senzorické hračky a zvětšeniny her. Festival IQ Play se bude konat na Zlínském zámku, od 2. února do 3. března a otevřeno bude denně od 8 do 17 hodin. O víkendech až od 9 hodin.

Velká část druhého patra zlínského zámku se promění v jednu velkou hernu a bude rozdělená do několika zón podle druhu her. Návštěvníky minulých ročníků překvapí velké množství úplně nových her. Letošní novinkou budou například hlavolamy, nové zvětšeniny deskových her, senzorické hračky, skleněná mozaika a velmi zajímavé stavebnice. Pro nejmenší děti chystáme speciální hrací zóny u menších stolů nebo na zemi.

„Těší mne, že děti na těchto akcích zapomenou na své tablety a mobilní telefony a trpělivě si s chytrými hračkami hrají. Na výstavě mohou zůstat celé hodiny. Rok od roku zaznamenáváme zvyšující se zájem o tyto akce. Je to také velmi důležitý čas, který při společné hře věnujeme našim dětem nebo vnoučatům. Dopolední časy u nás pravidelně tráví děti ze základních a mateřských škol“, uvádí Věra Stojarová, organizátorka výstavy.

„Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně bude konat potřetí a stal se putovním. S akcí se tak setkají děti na různých místech zlínského kraje. Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání dětí, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. Těší mne, že se na akci návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celé republiky. I letos chystáme také hodně novinek," doplnila Věra Stojarová, organizátorka festivalu.

Spoustu návštěvníků se hlavolamů na Festivalu bojí a myslí si, že na to nemají buňky. Nevyzkoušet hlavolam by byla chyba. Je to totiž výborný relax, který doporučují psychologové. Fígl je v tom, že se soustředíte jen na to, jak vyřešit hlavolam, nikoliv na starosti, které vás trápí. Logické myšlení se dá také vypěstovat. Skládání hlavolamů, to je něco jako odpočinek v přírodě. Hlavolamy se dělí podle obtížnosti. Začátečníci řeší ty nejjednodušší a postupně se zlepšují. A platí to nejen pro děti, které se tak učí soustředit, ale i pro lidi v důchodovém věku. Procvičí si mozek i jemnou motoriku.

Nejmenší děti se mohou těšit na kuličkodráhu Hubelino. Jedná se stavebnici, která obsahuje kostky a prvky kuličkodráhy, z nichž se dá postavit jakákoli kuličkodráha různých tvarů, délek či výšek. Je 100% kompatibilní s LEGO Duplo, takže pro vytváření svých staveb můžete použít i kostky Duplo, které již máte doma. Nebude chybět také hudební kuličkodráha Xyloba.

 

Vstupné bude jednotné: 50,- Kč, rodinné pak 150,- Kč

 

Doplňující informace:

 

Kočárky je bohužel možné nechat na chodbách v přízemí, v 1. a 2. druhém patře zámku. Na Festivalu bude možné vjet s kočárkem pouze např. se spícím miminkem z důvodu menšího prostoru. Pro maminky připravíme přebalovací pult. Zlínský zámek není vybaven výtahem. Občerstvení je možné zakoupit v Kafé ZÁMEK.

 

Organizátorem Festivalu IQ Play je spolek Inspirace Zlín, z. s. Mediálními partnery jsou Zlínský deník, Zlínský nočník a měsíčník Váš Zlín a Český rozhlas Zlín.

Festival IQ Play ve Zlíně podpořily společnosti Edhouse, software development, TOMÁŠ GOLÁŇ daňová kancelář s. r. o., Statutární město Zlín a Zlínský kraj.

 

Na webu www.festivaliqplay.eu můžete sledovat další zastavení Festivalu IQ Play.

 

 

Zpět

Kontakt

Inspirace Zlín, z.s.
Bří Sousedíků 1056
Zlín
760 01

603948892

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode