Putovní Festival IQ Play

Festival IQ PLAY je putovní hravá výstava, na které jsou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her.

Festival IQ PLAY pro všechny generace

Festival je rozdělen do několika zón podle druhu her. Zóna logických her je plná společenských deskových her, smart her pro jednoho hráče, logických her a zvětšenin deskových her. Stavebnicová zóna je tvořena stavebnicemi z nejrůznějších materiálů. K dispozici jsou i méně známé stavebnice. „Baby“ zónu pro nejmenší pak tvoří obří stavebnice, logické skládačky a smyslové hračky. Věci, které zaujmou, tady najdou předškoláci, puberťáci, ale i senioři. Od nejjednodušších dřevěných skládaček až po moderní elektronické technologie.

Vzdělávání hrou

Chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku.Těší nás, že děti na těchto akcích zapomenou na své tablety a mobilní telefony a trpělivě si s chytrými hračkami hrají. Na výstavě mohou zůstat celé hodiny. Rok od roku zaznamenáváme zvyšující se zájem o tento typ akcí. Dopolední časy u nás tráví děti ze základních a mateřských škol, odpoledne přicházejí rodiny s dětmi nebo prarodiče s vnoučaty.

Podpora technického vzdělávání

Akce je ukázkou podpory technického vzdělávání dětí, která u těch nejmenších začíná právě hrou se vzdělávacími hrami a stavebnicemi rozvíjejícími jejich manuální zručnost. Těší nás, že se na akci návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celého Česka i ze zahraničí. Každý rok ve spolupráci s nimi připravujeme pro návštěvníky řadu novinek.

Prostorové požadavky

Festival IQ Play obsahuje přes 300 různých vzdělávacích her. Dokážeme obsadit až 50 stolů. Při nedostatku stolů můžeme vlastní stoly, případně i židle, zapůjčit.

Financování akce

Standardní cena za zorganizování Festivalu IQ PLAY je 10 000 Kč/den. V případě, že místo je vzdálenější než 100 km od Zlína, preferujeme akci na dva dny, abychom stihli vše na místě připravit. V ceně je doprava, ubytování a lektoři. Financování akce vždy řešíme s každou institucí k oboustranné spokojenosti, individuálně podle aktuálních možností. Instituce obvykle vybírají vstupné ve výši 50 Kč/osoba, rodinné vstupné 150 Kč. Většinou se při dobré propagaci akci náklady pokryjí vybraným vstupným. Akce je vhodná k oslovení sponzorů, náklady mohou organizátoři i školy pokrýt také prostřednictvím dotací z některých vzdělávacích programů.

Další aktuální informace naleznete na webu www.festivaliqplay.eu nebo na Facebooku Festivalu IQ Play.

 

 

Kontakt

Inspirace Zlín, z.s.
Bří Sousedíků 1056
Zlín
760 01

603948892

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode